اهداف کنگره

اولین کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار جهان با هدف هم افزایی و شبکه سازی از بانوان تاثیرگذار جهان در سه حوزه علم و فناوری، اقتصاد و کارآفرینی و فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه، فرصتی است برای آشنا شدن بیشتر بانوان تاثیرگذار جهان با یکدیگر و شناخت ظرفیت های متقابل. فرصتی است برای ایجاد شبکه ای بین المللی از بانوان تاثیرگذار تا از طريق گفتگوي دو طرفه و چندجانبه و با همکاری یکدیگر بتوانند برای مسائل کلان بین المللی و برای مشکلات روز جوامع بشری، چاره اندیشی کنند تا بتوانند در جهت توانمندسازی و تقویت نقش زنان در اقصا نقاط جهان، هم اندیشی کرده و تجارب خویش را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به گسترش تعامل و تقويت نقش و سهم بانوان در مسير روابط انساني و پيداکردن راه حل مشترک جهت حل معضلاتي که بانوان به شکل خاص با آن روبرو هستند، کمک کنند.


این کنگره علاوه بر ایجاد یک شبکه‌ بین‌المللی از بانوان تأثیرگذار، به دنبال پیوند دادن و منسجم کردن بانوان تأثیرگذار ایرانی هم هست. یعنی نه تنها بانوان تأثیرگذار ایرانی با همتایان بین‌المللی خود آشنا می‌شوند، بلکه با بانوان تأثیرگذار هم‌میهن خود نیز گرد هم آمده و شناخت بهتری از ظرفیت‌های مختلف یکدیگر پیدا می‌کنند.

 شناختی که می‌تواند مبنای همکاری‌های آتی آن‌ها در جهت پیگیری مطالبات و خواسته‌های بانوان ایرانی و همچنین تقویت هرچه بیشتر نقش آفرینی اجتماعی بانوان کشورمان باشد. ایجاد این شناخت، روحیه همکاری و انسجام در بین بانوان تأثیرگذار برای پیشبرد جامعه زنان در ایران بسیار مهم است.

تمام حقوق این وبسایت متعلق به کنگره بین المللی بانوان تاثیرگذار می باشد.